Základní škola, Praha 8, Hovorčovická 11

Základní informace

Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. ŠD není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují od školního vyučování. Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků, částečně také dohledu nad žáky.
Po vyučování mají žáci možnost dle svých zálib pracovat a rozvíjet své aktivity v zájmových kroužcích, které jsou vedeny školním klubem a školní družinou.
Pro volnočasové činnosti je možné využít všechny bohaté prostory školy, tělocvičny, místnosti školní družiny, vestibul školy, keramickou dílnu, cvičnou kuchyňku i multimediální pracovny.

Stanovení úplaty za školní družinu a školní klub (kroužky) ve školním roce 2019/2020

• ŠD - 300,- Kč za měsíc
  • ŠK - kroužky - 250,- Kč za měsíc
  • v kroužku keramika je navíc příspěvek na materiál ve výši 200,- Kč za pololetí

Úhrady plateb:

• informace pro školní družinu: číslo účtu 2592185/0300, variabilní symbol 32401
  • částka na celý školní rok: 3 000 Kč
  • zpráva pro příjemce: PŘÍJMENÍ JMÉNO TŘÍDA (např. NOVÁK JIŘÍ 6. A)
  • informace pro školní klub: číslo účtu 2592185 / 0300, variabilní symbol 32440
  • částka je stanovena podle druhu kroužku na celý školní rok
  • zpráva pro příjemce: PŘÍJMENÍ JMÉNO TŘÍDY NÁZEV KROUŽKU (např. NOVÁK JIŘÍ 6. A MODERNÍ GYMNASTIKA)

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

RANNÍ DRUŽINA
  • probíhá od 6:30 do 7:45 hod.
  • děti je možno přivést do 7:15 hod.
  • vychovatelky si děti přebírají u hlavního vchodu (v šatně školy)
ODPOLEDNÍ DRUŽINA
  • probíhá od 11:45 do 17:00 hod.
  • děti je možné vyzvedávat pouze v těchto časech:
  • 13:00, 14:00, 15:00, vychovatelky přivádí odcházející děti v uvedených časech do šatny školy
  • 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, vychovatelky přivádí odcházející děti v uvedených časech k postrannímu vchodu školy (u ŠD)
Pouze v mimořádně odůvodněných případech lze dítě vyzvednout v jiném než uvedeném čase - osobně, ideálně po předchozí domluvě s vychovatelkou.
Rodič je v tomto případě povinen ohlásit se u paní šatnářky a zapsat se do knihy návštěv, následně si své dítě vyzvedne v oddělení ŠD u příslušné vychovatelky. Po dobu odchodu z družiny do opuštění budovy školy již za své dítě nese plnou zodpovědnost. Děti, které odchází ze ŠD bez doprovodu rodiče/zákonného zástupce, nelze z bezpečnostních důvodů uvolňovat po telefonické domluvě (mimo čas dohodnutý v Přihlášce školní družiny – zápisním lístku).

Základní škola, Praha 8, Hovorčovická 11

hospodarka@zshovorcovicka.cz