Úvodní strana » Žák » ISIC karty

ISIC karty

Rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost ke škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2 000 různých slev a výhod v ČR. ISIC Školák je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je uznáván na více než sto dvaceti pěti tisících místech.
Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného apod.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 350 Kč (změna ceny od 1. 6. 2022).

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125 000 slev po celém světě.
  • Je akceptován většinou dopravců po celé ČR jako potvrzení o věku. V některých krajích funguje ISIC i jako náhrada žákovského průkazu.
  • Speciální celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč.
  • Slevy na více než 2 000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jak si průkaz objednat?

O průkazy ISIC se na naší škole stará pan ředitel Mgr. Tomáš Táborský. Žádost o vydání průkazu, kterou najdete na druhé straně tohoto dopisu, prosím vyplňte, podepište a přineste uvedené kontaktní osobě na škole s poplatkem. Hotový průkaz Vám bude následně vydán.

ISIC karta - průkaz žáka