Úvodní strana » O škole » Profil školy

Profil školy

Zaměření školy je všestranné

Základní škola, Praha 8, Hovorčovická 11 je plně organizovanou městskou školou. Zřizovatelem je Úřad městské části Praha 8. Koncepční záměry školy vycházejí ze školního vzdělávacího programu. Zaměření školy je všestranné, s důrazem na kulturní rozvoj osobnosti žáka a rozvoj tělesné zdatnosti dětí. Klademe důraz na základní trivium. Od školního roku 2019/2020 došlo k navýšení hodin tělesné výchovy pro nově nastupující žáky 1., 2., 3., 6. a 8. ročníků na 3 vyučovací hodiny týdně.
Škola se nachází v klidném a příjemném prostředí v blízkosti mnohostranně využitelného Čimického háje (branný den, dětský den, přírodovědné, výtvarné, či literárně zaměřené vycházky). Svojí polohou nedaleko Kobyliského náměstí je škola velmi dobře dopravně dostupná, přesto je umístěna stranou dopravního ruchu, v relativně čistém prostředí.
Budova školy se nachází ve čtvrti s možností bohatého kulturního vyžití žáků (Divadlo Jiskra, městská knihovna, KD Krakov, KD Ládví, atd).
Škola sídlí v moderní dvouposchoďové budově s oddělenými prostory pro výuku prvního a druhého stupně, s odděleným křídlem určeným pro školní jídelnu, učebny školní družiny a přípravné třídy.

Cíle školy:
  • výchova v duchu zdravého životního stylu,
  • kvalitní znalosti a příprava žáků na přijímací zkoušky na střední školy a osmiletá gymnázia,
  • důsledná prevence sociálně patologických jevů.