Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » ZŠ Hovorčovická cítí jaro!

ZŠ Hovorčovická cítí jaro!

Cítíme jaro! Tohoto projektového dne se účastnili žáci prvního stupně naší základní školy. Hlavním tématem byly změny, které příroda provádí v první polovině roku.
Během příjemně strávených hodin se žáci dověděli mnohé o barvách a květech, stromech i drobných živočiších.
I v lese může člověk potřebovat průvodce. Právě s nimi totiž děti studovaly stromy a větvičky. Nasbírat co nejrychleji všechny? To byl cíl každého. Z nalezených větviček poté žáci vytvořili malou encyklopedii, která zdobí nástěnku třídy.
I v přírodě platilo, že kdo si hraje, nezlobí. Děti tak během her studovaly vývoj žab, zachraňovaly žabičky před nebezpečím, dokonce si i zaběhaly.
Při závěrečné hodině se žáci proměnili v zahradníky, kteří pracovali s hlínou a semínky.
Celé dopoledne uteklo velmi rychle a pro žáky bylo velmi přínosné.

PhDr. Kristýna Bejlková