Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Za krásami Anglie

Za krásami Anglie

V sobotu odpoledne 25. května se do Anglie vypravilo 34 dětí a 3 učitelé. Cesta autobusem byla náročná, noční trajekt přerušil naši snahu alespoň trochu usnout. Odměnou nám byly bílé skály v Doveru a ráno s pověstnou anglickou mlhou. Cestou do Portsmouth se vyčasilo a my si tak mohli užít výhledy ze Spinnaker Tower, plavbu lodí, a dokonce i koupání v moři. Večer jsme se ubytovali v příjemném hotelu, na dálku fandili našim hokejistům a těšili se na anglickou snídani.
V pondělí jsme za krásného počasí prozkoumali Jurské pobřeží, Corfe Castle, Old Harry Rocks a nádherný skalní oblouk Durdle Door. Celkem jsme se prošli a do hotelu se dostali až po deváté večer. Tentokrát jsme se ubytovali na dvě noci, hotel byl o třídu lepší a i snídaně byly opravdu výtečné, pravé anglické se vším všudy.
Úterý nám ukázalo, jak to má v Anglii vypadat. Za stálého mrholení jsme se vydali na vřesoviště Dartmoor. Prohlédli jsme si Widecombe in the Moor, zapadlou vesnici, která se vyznamenala sběrem vřesu na obvazy pro vojáky za 1. světové války. Babbacombe Model Village nám ukázala všechny možné stavby v Anglii a nakonec jsme zastavili ve městě Exeter, podívali se na katedrálu, prošli se a taky dostali na chvíli rozchod na nákupy.
Středa byla ve znamení města Bath, hlavní pozornost jsme věnovali římským lázním a prohlídce města pod ochranou UNESCO.
Ve čtvrtek se vstávalo hodně brzy, řidiči nás odvezli do poutního města Canterbury. Prohlédli jsme si katedrálu a starou část města a klasickým doubledeckerem jsme přejeli do Doveru, kde jsme navštívili středověký hrad. Navštívili jsme komnaty Jindřicha II. a mimo jiné i podzemní nemocnici, která byla využívána během 2. světové války. Před odjezdem jsme ještě stihli Fish’n’Chips, poslední nákupy, koupání v moři a nádhernou duhu.
Pak už nás čekal trajekt a cesta domů.
Mgr. Dagmar Tichá, učitelka angličtiny