Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Výlet do středověké vesnice Botanicus

Výlet do středověké vesnice Botanicus

Ve středu 27. září 2023 se žáci tříd 7.A a 7.B vypravili na výlet do středověké vesnice Botanicus v Ostré, aby se dozvěděli něco více o životě obyvatel ve středověku. V rámci prohlídky areálu je čekal interaktivní výklad o středověké společnosti, postavení obyvatel i fungování města jako takového, který byl posléze doplněn o návštěvu zdejších zahrad s výkladem o místní flóře. V druhé polovině dopoledne pak měli žáci možnost si jednotlivá řemesla za předem směněné groše vyzkoušet, a tak zjistili, že výroba svíčky, mýdla či provazu nebyla zase tak jednoduchá. Většina žáků si nenechala ujít možnost zastřílet si z luku, jiní si zkoušeli rýžovat zlato, vyrobit papír či vyrazit minci na památku. Skvělé dopoledne bylo nakonec završeno obědem v místní hodovně. Výlet se velmi povedl, přálo nám i počasí a všichni si odváželi mimo nově nabytých vědomostí i spoustu krásných výrobků.
 
Bc. Simona Sárköziová