Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Výlet 9. ročníků

Výlet 9. ročníků

V termínu od 31. do 3. 6. 2023 se žáci devátých ročníků zúčastnili svého posledního výletu s touto školou.
Autobus nás vyzvedl ve středu v ranních hodinách přímo u školy a odvezl přímo do kempu Zátiší v Hamru na Jezeře. Poté, co jsme se zabydleli v dřevěných chatkách, přesunuli jsme se do místní restaurace na oběd skládající se z dýňové polévky a holandského řízku.
Odpoledne jsme se sešli, abychom si zopakovali pravidla slušného chování v rámci výletu a zbytek času se nesl ve znamení míčových a jiných her, méně aktivní žáci holdovali hřejivému slunci před chatkami na lehátkách. Zároveň jsme se seznámili s okolím procházkou, došli jsme až k nedalekému vodopádu, kde se ti nejodvážnější také smočili. K večeři jsme dostali vynikající rizoto, ale někteří se šetřili s vidinou večerního ohně a opékání špekáčků. Po osobní hygieně jsme se sešli u ohně, kde jsme si dobře vzájemně popovídali. Ti, kterým bylo u ohně příliš teplo využili nedaleké lanové překážky a nafukovací míče v písku.
Abychom vybili přebytečnou energii, čtvrteční dopoledne jsme strávili v lese soutěží o vlajky. Ačkoliv jsme si někteří odnesli značné šrámy kvůli lesnímu porostu, i tak jsme si běhací hru na týmy užili! O to více nám chutnal následující oběd v podobě pečeného kuřete. Kvůli vyšším teplotám jsme zcela propadli točené Kofole a chodili jsme si ji kupovat každý den. Po zaslouženém poledním klidu, jsme se odpoledne vydali do nedalekého Hamru, abychom navštívili jezero a přilehlou písečnou pláž. Otužilci využili prázdného areálu ke koupání, ti méně odvážní zůstali na břehu a užívali si slunného odpoledne, či se věnovali volejbalu. Všichni jsme si užili spoustu zábavy a nechtělo se nám vracet, leč večeře na nás již čekala.
Druhý večer jsme místo u ohně trávili na hřišti, kde jsme si lámali hlavu s vědomostní hrou Riskuj na týmy. Na vítěze čekala odměna a poté, co jsme se přioblékli, jelikož noci začaly být chladné, uspořádali jsme si menší diskotéku.
Jelikož se výlet chýlil ke konci, chtěli jsme z něj vytěžit maximum. Zájemci se v pátek hned po snídani vydali do lanového centra, aby otestovali svou šikovnost a zároveň zažili něco adrenalinového. I přes drobné zaškobrtnutí se nikomu nic nestalo a zúčastnění žáci si aktivitu velmi užili. Po obědě následovala další hra, tentokrát v kempu, která spočívala v nalezení přísloví schovaných někde po okolí. Háček byl v tom, že byla napsána nesrozumitelně a jednotlivé týmy je musely odhalit. Také jsme navštívili vzdělávací expozici Mikrokosmos, kde byli s naprostou přesností zvětšeni drobní živočichové. Poslední večer jsme se opět sešli u táborového ohně, kde jsme snědli zbývající buřty, vyprávěli si zážitky, diskutovali o filmech nebo řešili naši rozlučku se základní školou.
V sobotu ráno jsme se vzbudili s dostatečným předstihem, abychom si sbalili, poklidili celý kemp, ale také chatky. Rozcvička byla oproti předchozím dnům mírnější a skládala se pouze z nácviku vystoupení na konec školního roku. Naposledy jsme posnídali, následně nás vyzvedl autobus, rozloučili jsme se s kempem a vydali se k domovu.
Všichni jsme si výlet velmi užili a budeme mít na co vzpomínat!
 
Mgr. Barbora Bejvlová