Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví 20. 3. oslavily 1. a 2. třídy v KD Ládví. Díky MČ Prahy 8 byla pro žáky a žákyně připravena akce s mladými mediky o prevenci čištění zubů a dentální hygieně. Ve velkém sále kulturního domu jednotlivé třídy plnily úkoly na stanovištích a vyslechly si přednášky o hygieně zubů.
Názorné ukázky si mohli všichni vyzkoušet na velikém chrupu nebo zubatých plyšácích. Také předváděli techniku čištění obřími kartáčky. Při zubní osvětě se děti dozvěděly, jaké zubní pasty používat, jak vypadají zubní kazy a proč vlastně vznikají. Na pódiu vystoupil MUDr. Roman Šmucler a promluvil k dětem i k pedagogům. Dárek, obsahující čisticí soupravu, si odnášel každý žák na památku.
Mgr. Olga Škrábková, třídní učitelka 2. A