Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní výlet do iQlandie v Liberci

Školní výlet do iQlandie v Liberci

V úterý 23. 5. jsme vyrazili s osmými ročníky na školní výlet. Chtěli jsme něco trochu jiného a proto jsme zvolili iQlandii. A byla to dobrá volba.
Cesta do Liberce (a i nazpět) proběhla v poklidu, děti si užily společné cestování a v po příjezdu do podještědí nás čekal den plný zábavy, poznávání a zkoušení nových věcí. Expozice, z nichž můžeme zmínit například Vodní svět, Geolab, Věda v domě, Překonané vynálezy, Geo, Kosmo, Živly, Smysly, Člověk či MatematikUm nabídly každému něco, co zaujalo. Není troufalé napsat, že samy děti nevěřily, že by je věda takto zábavně mohla tolik bavit.
Výhodou bylo, že si na vše mohli žáci sáhnout, vyzkoušet, zažít. Ať to byly velké mýdlové bubliny, optické klamy, simulátor zemětřesení, první pomoc, robotika či ohnivé tornádo, vjemů bylo nepočítaně. Odpoledne se nikomu ani nechtělo jet domů. Bohužel čas odjezdu se neúprosně blížil a tak jsme ještě prošli historické centrum Liberce a pak již zase zpět do Prahy.
Výlet se vydařil a my se těšíme na další společné zážitky.
 
Mgr. Lucie North