Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní výlet 8.A

Školní výlet 8.A

Poslední červnové dny strávili žáci 8.A stejně jako loni v Janově nad Nisou v chatě Milada v prostředí Jizerských hor. Odjezd byl plánován na páteční odpoledne dne 23. června, příjezd pak na středu 28. června v poledne.
Po příjezdu, kdy se všichni ubytovali, jsme se vydali do blízkého penzionu Artur na večeři, kterou někteří spojili i s volejbalem či fotbálkem, večerní program proběhl však hlavně na chatě Milada, kde se žáci rozdělili seznamovací aktivitou do tří týmů, ve kterých setrvali do konce pobytu. Zbytek večera jsme poté strávili hrou „Kdo jsem“, kdy jsme se všichni ocitli v roli světových či českých celebrit a hádali jsme, kým jsme se to stali. Druhý den byl již sportovnějšího rázu. V dopoledních hodinách se žáci v týmech vydali hrát do lesa hru na přísloví, která byla rozmístěna různě po lese v ne úplně snadném terénu. Úkolem hry bylo si jednotlivá, v podstatě nesmyslná, přísloví zapamatovat, přičemž jeden vždy seděl na kraji lesa a musel je zapisovat. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali na pěší výlet na rozhlednu Královka, ze který byl krásný výhled do širokého okolí. Cestu nám zpestřovaly různé hry včetně půldenní hry na Městečko Palermo, večer jsme po večeři zakončili již pohodově u ohně i s kytarou a několika písněmi. Na nedělní dopoledne byla naplánována návštěva blízkého lanového centra, které i přes jeho rozsáhlost někteří zdolali za necelých 40 minut. Kdo chtěl, mohl si ho projít ještě jednou, většina ale strávila zbytek dopoledne hraním volejbalu, někteří si vyzkoušeli i střelbu ze vzduchovky. Odpoledne jsme se posléze vydali na hřiště za lesem, kde bylo úkolem vyluštit co nejvíce přísloví zapsaných předchozího dne při dopolední hře. Druhou část odpoledne pak žáci strávili menším orientačním během na čas a následně hrou fotbalu či společnou hrou u místního ohniště. Nedělní večer jsme strávili grilovačkou a následně posezením u ohně, kde jsme si zahráli vědomostní hru Kufr, která prověřila týmového ducha i znalosti všech přítomných. Čtvrtý den jsme se ráno vydali mimo Janov, a to do nedalekého Liberce. Celé dopoledne jsme strávili ve skoro prázdném aquaparku Babylon, na oběd jsme se pak vypravili do centra města, kde byl i následně kratší rozchod. Odpoledne jsme vyrazili zpět do Janova a po vyšlápnutí kopce na naši chatu jsme si před večeří všichni rádi odpočinuli. Jelikož nám počasí nepřálo a nad Janovem se strhla poměrně silná bouřka, večer jsme na přání dětí strávili opětovně hrou Kufr a následnými společenskými hrami. Poslední den jsme po snídani začali celodenní hrou na „nemoci“, kdy bylo úkolem celý den nenápadně předvádět něco neobvyklého, přičemž úkolem ostatních bylo toto odhalit a dotyčného určitým způsobem „vyléčit“. Cesta do lesa byla tedy více než zajímavá, tam jsme ale hru na dvě hodiny přerušili kvůli hře Vlajky, která nás čekala. I když měla hra na konci jasného vítěze, všichni do toho dali maximum a snažili se pro svůj tým uhrát každý bod. Odpoledne mělo být ve znamení míčových her, ale počasí nám opět nepřálo a zahnalo nás dovnitř, kde jsme společný čas využili i k plánování rozlučky, která nás čeká již za rok. Večerní program byl ve znamení několika her a hlavně diskotéky, kterou jsme zakončili o půlnoci. Poslední den se nesl již v duchu balení a úklidu pokojů, abychom stihli dopolední odjezd zpět ke škole, kam jsme dorazili přesně před polednem.
Ač unavení a vyčerpaní, všichni jsme si výlet náležitě užili a na společné zážitky budeme vzpomínat zajisté nejen o prázdninách.
 
Bc. Simona Sárköziová
třídní učitelka 8. A