Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Škola v přírodě ve Svratce

Škola v přírodě ve Svratce

Od 13. do 21. května se děti z Hovorčovické přesunuly do Svratky. Probíhala tu škola v přírodě pro čtyři třídy prvního stupně. První turnus od 13. do 17. května patřil 1. B + 4. A, druhý turnus poté třídám 3. A + 3. B, které zde strávily dny od 17. do 21. května. Obě skupiny měly nabitý program. Posuďte sami:
Výlet na poutní místo Zelenou horu. Všichni jsme byli tímto místem fascinováni. Genius loci je tady opravdu patrný. Abychom si mohli prohlédnout lovecký zámeček Karlštejn, museli jsme vystoupat do výšky 781 metrů nad mořem, takže jsme si pořádně protáhli tělo. Ale stálo to za to. Navštívili jsme také Městské muzeum Svratka, kde jsme obdivovali koloniál, vybavení pošty, dílnu hrnčíře, ševce, modistky. Děti také mohly usednout do lavic třídy z počátku 20. století. Klučičí část výpravy se nechala unést krásou dvojstopých vozidel v Muzeu motocyklů ve Svratouchu. I návštěva Meteorologické stanice Svratouch byla zajímavá. Jeden večer zpestřila dětem diskotéka. A aby si také zazávodily, byl pro ně připraven orientační závod. Cestou zpět jsme navštívili Veselý kopec – skanzen, ve kterém jsme  poznali, jak se žilo lidem v minulosti. První skupina však o tento zážitek bohužel přišla kvůli špatnému  počasí.
Největší dík za perfektní zvládnutí školy v přírodě patří paní učitelce Věře Forchtsamové, která zajistila ubytování, dopravu a připravila program. Pomáhaly jí i paní učitelky L. Jiřičková, J. Houdová a A. Forejtová.
Velikou dávku neutuchající energie, odhodlání a nápadů vynaložily paní vychovatelky L. Járková a Z. Mrázová, které vymýšlely aktivity pro děti v průběhu obou turnusů.
 
PaedDr. Jana Houdová, tř. učitelka 3. A