Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Schola Pragensis

Schola Pragensis

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 navštívili žáci 8.A, 8.B a 9.A veletrh středních škol Schola Pragensis, který se konal v prostorech Kongresového centra na Vyšehradě již podvacáté.
Celkově již 28. ročník tohoto veletrhu nabídl našim žákům možnost navštívit stánky vystavujících středních škol a dalších organizací spojených se vzděláváním. Zatímco žáci 8. tříd se zajímali spíše o jednotlivé učební obory a možnosti dalšího studia obecně, žáci deváté třídy mířili většinou na stánky jimi vybraných škol, kde se zajímali o učební plány, praxi při studiu, mimoškolní aktivity a zejména si pak zjišťovali konkrétní požadavky pro přijetí na daný obor. Díky návštěvě tohoto veletrhu, kterého se ročně účastní až 40 000 zájemců převážně z řad žáků 8. a 9. ročníků základních škol, se žáci dozvěděli nejen základní informace o tom kterém studijním oboru, ale využili i možnosti promluvit si se studenty daných škol, kterých se dotazovali na praktické informace o studiu – náročnost studia, metody výuky, mimoškolní aktivity apod.
Návštěva veletrhu byla pro všechny žáky přínosná a některým snad i pomohla s výběrem středních škol, na které se budou zanedlouho hlásit.

Bc. Simona Sárköziová, třídní učitelka 9.A