Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Pátrání po bezobratlých v Čimickém háji

Pátrání po bezobratlých v Čimickém háji

V pondělí 13. května se třída 6. C zúčastnila terénního ekoprogramu „Bezobratlí živočichové pražských lesů“, který pořádala společnost Koniklec. Naším místem byl Čimický háj, který máme přímo za naší školou.
V první části jsme si zopakovali, jaký je rozdíl mezi obratlovci a bezobratlými živočichy. Našli jsme společné a rozdílné znaky mezi jednotlivými druhy a touto aktivitou jsme se rozdělili do skupinek. V další fázi jsme hledali, pozorovali a podle klíče určovali jednotlivé organismy, které žáci pochytali na zemi či v půdě. Následovala svačinová pauza a hra, kde se žáci mimo jiné dozvěděli, co jsou to mimikry. A už nás čekala poslední část – odchyt živočichů ze vzduchu.
Jak sami žáci zhodnotili, program byl „bombézní“, viděli nové druhy živočichů, objevili nové typy „bezobratlovců“, a to vše při dobře fungující skupinové práci.
 
Mgr. Eva Němcová, uč. přírodopisu