Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Páťáci v Národním muzeu

Páťáci v Národním muzeu

Návštěva Národního muzea
Ve středu 4. 10. navštívily třídy 5.A a 5.B Národní muzeum. Proč jsme tam zavítali právě nyní? Mohli jsme si prohlédnout aktuálně vystavenou Věstonickou venuši, která je nejstarší keramickou soškou na světě. Zaujalo nás, jak krásně ji při její malé velikosti (jen asi 10 cm) její autor ztvárnil. Co dalšího jsme ještě viděli? Prošli jsme si samozřejmě sbírky hornin a nerostů, protože se o nich právě učíme. Ty se nám líbily natolik, že jsme tam nadšeně fotili a fotili. Ve škole jsme pak jeden polodrahokam ztvárnili i v hodině výtvarné výchovy. Poznáte ho? Líbily se nám i další sbírky: motýlů, mořského světa, ryb, savců a mnoha dalších. Obdivovali jsme i nádherně opravené muzejní prostory včetně kupole. Bylo to natolik pěkné, že někteří z nás muzeum rádi navštíví znovu. Všem, kdo v něm ještě nebyli, návštěvu moc doporučujeme!
 
Mgr. Růžena Matěnová, Mgr. Jitka Trečková