Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Orchestr bez fraku

Orchestr bez fraku

 
6. června jsme se se žáky 7. C nechali okouzlit nejen nádherným interiérem secesní budovy Obecního domu, ale také tóny Symfonického orchestru hlavního města Prahy - FOK, který zde sídlí. Naše exkurze byla skvělým propojením dějepisu, hudební i výtvarné výchovy. Dostali jsme se do kouzelných prostor salónků s dobovou fontánou, akváriem, cukrárnou… Zjistili jsme něco málo o historii samotné budovy a mohli jsme se podívat i na balkón, ze kterého byl v říjnu roku 1918 vyhlášen samostatný československý stát.
Setkali jsme se se jmény velikánů jako Alfons Mucha, Mikoláš Aleš, František Ženíšek, František Palacký, Božena Němcová, Karel Sladkovský, ale i Dr. Václav Smetáček a Václav Talich.
Ve Smetanově síni jsme si poslechli zkoušku orchestru na nadcházející festival Smetanova Litomyšl. Podívali jsme se do prostor archivu FOKu , kde jsme si něco málo řekli o umu pana dirigenta před orchestrem a také o tom, jakým způsobem cestují hudební nástroje třeba až do Japonska.
Třešinkou na dortu bylo smyčcové kvarteto, které na nás čekalo v jednom ze sálů, a my si tak vychutnali soukromý koncert.
 
MgA. Barbora Brücklerová, učitelka Hv