Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Návštěva amerických studentů

Návštěva amerických studentů

Ve středu 17.4.2024 naši školu navštívili studenti CIEE. V České republice působí program CIEE ve spolupráci s Karlovou univerzitou. Programu se účastní studenti z USA, kteří mají zájem o Českou republiku a český jazyk. Několik skupin žáků 6. a 7. tříd pomohlo studentům CIEE vyplnit dotazník z jejich hodiny českého jazyka a poté naši žáci a žákyně studenty provedli po škole. Všichni si vyzkoušeli, jaké je to komunikovat cizím jazykem a jak je potřebná vzájemná tolerance a snaha o porozumění.
Většina žáků i studentů musela trochu vystoupit z komfortní zóny a na obou stranách se objevovaly jisté obavy. O to větší nadšení panovalo na závěr, kdy se skupinkám dařilo ve vzájemné komunikaci a kdy si všichni užili společně strávený čas.
Mgr. Dagmar Tichá, učitelka Aj