Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Muzeum Antonína Dvořáka

Muzeum Antonína Dvořáka

Blíží se vánoční svátky a s nimi i doba, která je naplněna hudbou. Žáky 6.A však tentokrát nedoprovázeli Ed Sheeran s Eltonem Johnem či Mariah Carey. Poslední listopadovou středu dělala našim žákům společnost klasická hudba Antonína Dvořáka. Ale začněme od začátku.
V osm hodin ráno se všichni natěšení a s jednou rukou plnou prvního sněhu setkali před školou, odkud následovala nedlouhá cesta až do centra Prahy. První zastávka se mnohým velmi líbila, zamířili jsme totiž na svačinu. S břichy plnými horké čokolády a zákusků jsme se konečně dostali až k cíli. Muzeum Antonína Dvořáka nás přivítalo v deset hodin ráno. Celý program začal dokumentem o životě a díle tohoto nelahozevského rodáka. Plni nových informací se žáci rozptýlili do všech koutů muzea. Někteří se rozhodli strávit čas se sluchátky a poslechem známých skladeb. Jiní obdivovali dobové exponáty. Exkurzi jsme završili poděkováním do knihy hostů.
Celý den jsme si zpříjemnili návštěvou trhů na náměstí Míru, které dětem nabídlo možnost nákupu dalších „zdravých“ potravin. Někteří žáci neodolali párkům v rohlíku, jiní zůstali věrni tradičnímu českému trdelníku. Všichni si exkurzi užili. 
PhDr. Kristýna Bejlková, třídní učitelka 6.A