Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Městská knihovna Praha

Městská knihovna Praha

Ve čtvrtek 30. listopadu se třída 8.B vydala na literárně historickou exkurzi spojenou s návštěvou hlavní pobočky Městské knihovny v Praze. Pobočka knihovny se nachází na Mariánském náměstí poblíž budovy Klementina, což přímo vybízí k okruhu po nejvýznamnějších pamětihodnostech centra Prahy. Přecházejíce přes majestátní Karlův most jsme se kochali nejen panoramatem Pražského hradu, ale i sochami slavného českého barokního sochaře Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa, které vroubí obě strany Karlova mostu. K nostalgické a předvánoční atmosféře přispěl i mírný sněhový poprašek na střechách domů obklopujících břehy Vltavy.
K budově knihovny jsme dorazili mírnou oklikou přes majestátní budovy Klementina, spletité uličky Starého Města, Malé náměstí a Staroměstské náměstí. Na Staroměstském náměstí jsme si připomněli místo, kde byly v roce 1621 popraveny nejvýraznější osobnosti protihabsburského povstání českých stavů, porozhlédli se po připravovaných adventních trzích a přihlíželi každoročnímu stavění vánočního stromu.
Velkolepost vnitřku budovy Městské knihovny probudila v mnohých zasuté vzpomínky na čtenářské průkazy, které jim kdysi rodiče nechali vystavit, a vrhli se k policím plným naučné literatury, beletrie, notových předloh, hudebních CD i dětských knih. Následná tlačenice u samoobslužných knihovních automatů jistě nenechala nikoho na pochybách o našem zájmu o kulturu.
Po vyhlášené Královské cestě jsme se pěšmo přiblížili na náměstí Republiky, kde byly naše zážitky završeny návštěvou nákupního centra Palladium, kde všichni dostali možnost zajistit pro své blízké drobné předvánoční nákupy.
Praha je magické město a v době adventní obzvlášť. Proto využijte letošní sněhové nadílky a vydejte se odpočinout si od každodenních stresů a ochutnat trochu té magické vánoční atmosféry!
Bc. Markéta Nykrýnová, třídní učitelka 8.B