Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Lyžák trochu jinak

Lyžák trochu jinak

Letošní lyžařský výcvikový kurz se konal v prvním březnovém týdnu. Na místo jsme již odjížděli s informací, že sníh letos bohužel není. Po příjezdu do Pasek nad Jizerou jsme zjistili, že celý areál je zavřený a na sjezdovce se nachází jen malé sněhové ostrůvky. Nezbylo nám nic jiného než přepnout do režimu „turistika“ a naplánovat žákům jiné aktivity.
Do hotelu Albert jsme přijeli v čase oběda a hned poté jsme vyrazili na vycházku. Pro chvíli oddechu a občerstvení jsme zvolili horskou chatu Na Perlíčku, kde se natáčel kultovní český film Krakonoš a lyžníci. Večer proběhlo rozlosování do týmů a seznámení s pravidly LVK.
Pondělní dopoledne bylo ve znamení sportovních her – lano, vybíjená a závodivé hry. Odpoledne se konal orientační závod s QR kódy a před večeří jsme zhlédli film Poslední závod. Večerní zábavu nám zajistily seznamovací hry.
V úterý jsme se podívali do muzea v Pasekách nad Jizerou a odpoledne jsme se vydali po ptačí stezce a plnili zadané úkoly. Večer proběhla soutěž Riskuj a hry zaměřené na lidské smysly.
V rámci středečního celodenního výletu jsme si zajeli do továrny na výrobu dřevěných hraček Detoa v Jiřetíně pod Bukovou. Poté nás autobus zavezl do horského městečka Vysoké nad Jizerou. Zde jsme se chvíli zdrželi prohlídkou města a následně se vydali na šestikilometrovou túru do hotelu Albert. Večer jsme zahájili turnajem ve stolním tenise a ve volných chvílích mezi zápasy jsme hráli únikovou vědomostní online hru.
Čtvrteční dopoledne jsme si zahráli softbal a fotbal. Cíl odpolední pěší túry byl na rozhledně Štěpánka u nedalekých Příchovic. Po večeři jsme sledovali dokument o historii lyžování a následoval hudební kvíz s kytarou.
Na poslední den jsme si nechali návštěvu sklárny v Harrachově s procházkou k Mumlavským vodopádům. Poslední společný večer se konalo vyhlášení výsledků celotýdenní týmové hry a předání cen. Pak již následovala slíbená večerní zábava (jak jinak než diskotéka). V sobotu jsme hned po snídani vyrazili k domovu.
I přes to, že na horách nebyl sníh, celý týden bylo krásné slunečné počasí, které nám umožnilo být s žáky stále venku v přírodě.
„Všechny děti byly JEDNIČKY, které celý týden jedly SUCHÉ PEČIVO, přesto byly v pohodě, zkrátka NO STRESS. Navzdory tomu, že místo zimních radovánek trávily večery v jednom ČTVERCI, odnesly si super zážitky i ORANŽOVÉ ČEPICE. Závěrem můžeme říct, že to rozhodně nejsou žádné BAČKORY!“
(Pokud nerozumíte poslednímu odstavci, zeptejte se svých dětí.)
Z kolektiv pedagogů Lenka Járková