Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Laser game a noc ve škole

Laser game a noc ve škole

V pátek 3. 11. 2023 po vyučování se žáci třídy 7. C se svou třídní učitelkou zúčastnili třídního turnaje v Laser Game.
Za nevlídného deštivého počasí jsme se sešli na autobusové zastávce u metra Kobylisy vybaveni sportovním oblečením a obutím a samozřejmě i nezbytnou dávkou bojovnosti. Naším cílem však nebylo porazit jeden druhého, ale naopak stmelit kolektiv, do kterého v letošním školním roce přibyli tři noví žáci.
Autobus nás v prudkém lijáku vyklopil na bohnickém sídlišti a my utíkali do vyhřátých prostor Galaxy Laser Game, kde na nás čekal příjemný a usměvavý lektor. Ten nám vysvětlil potřebná pravidla a vhodné taktiky „boje“ a rozlosoval nás do týmů, ve kterých si každý jedinec zvolil svoje bojové jméno či přezdívku. Po převlečení a motivačním pokřiku se první skupinka modrého a červeného týmu vrhla do boje a v temných zákoutích labyrintu za doprovodu muziky z různých počítačových her či kultovních filmů nastala ta pravá laser zábava. Po čtvrthodinové akci a vyhlášení výsledků se zpocení a nadšení střelci oddávali odpočinku a druhá část třídy nastoupila na jejich místa s připravenými zbraněmi. Během další hodiny si každý ze sedmáků zahrál ještě jednou a po uplynutí rezervovaného času jsme se v dobré náladě rozloučili s místem, na které se určitě brzy rádi vrátíme.
Náš páteční třídní teambulding však odchodem z Galaxy Laser Game v Bohnicích neskončil. V blízkém supermarketu jsme si doplnili zásoby pochutin a tekutin ke školní večeři. Čekala nás totiž další ze série našich oblíbených třídních přespávaček.
V učebně ZŠ Hovorčovická jsme měli již od rána připravené spacáky, karimatky a pyžama, stejně jako navařené a napečené dobroty od maminek. Ve škole se k nám přidali i starší spolužáci ze třídy 9. B se svou paní učitelkou třídní, a dokonce nás navštívili i někteří z bývalých spolužáků, kteří jsou již na středních školách a přišli si připomenout místa, ve kterých na základní škole strávili mnoho studijních i nestudijních chvil.
Celý večer se nesl ve znamení povídání si s kamarády, tančení a hraní her (nejen stolních, ale i pohybových v prostorách celé školy). Po večerní hygieně a vyhlášení večerky jsme usínali ve třídách s pocitem příjemně stráveného večera a v sobotu ráno se rozutekli do svých domovů.
Již teď se těšíme na další podobnou akci!
Mgr. Dita Tomková