Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Jarmark řemesel a služeb

Jarmark řemesel a služeb

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili tradiční přehlídky středních škol  - Jarmarku řemesel a služeb, který pořádá Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium ve Vysočanech.
Na letošním ročníku bylo žákům představeno 30 různých středoškolských oborů. Na jednotlivých stanovištích žáci mohli plnit různé úkoly a vyzkoušet si své dovednosti.
Ti žáci, kteří již na Jarmark přicházeli s určitou představou, jakému oboru by se chtěli věnovat, si tak mohli v praxi vyzkoušet, zda je jejich výběr skutečně ten pravý. Velkým přínosem byl Jarmark ale také pro žáky, kteří si ještě svou volbou dalšího vzdělávání nebyli úplně jisti, jelikož měli možnost pod jednou střechou získat informace o různých středoškolských oborech. Namátkou jmenujme například různé obory dopravní, zlatnické a rytecké, obchodní, elektrotechnické, kadeřnické či gastronomické.
Jednotlivé střední školy byly prezentovány prostřednictvím jejich vyučujících, ale hlavně studenty samotnými. Žáci tak mohli získat bezprostřední informace od svých vrstevníků a mohli se tak i méně formálně informovat o tom, jak to na dané škole vlastně chodí.
Velmi populární na Jarmarku byla ta stanoviště, na kterých si žáci mohli vyrobit a odnést nějaký produkt – žáci aranžovali květiny, připravovali si palačinky či zdobili perníčky, vyřezávali ze dřeva, mohli si ukovat různé předměty. Mohli se také nechat učesat či nalakovat nehty nebo si například vyzkoušet na simulátoru řízení tramvaje. Výběr byl skutečně velmi pestrý a každý z žáků si tak měl možnost najít to, co ho nejvíce baví.
Mgr. Lucie Winterová