Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Hudba do škol

Hudba do škol

Uskupení třech profesionálních muzikantů dostálo svému názvu a 8. 2. 2024 jsme měli hudby a zpěvu plný vestibul školy. Výchovně vzdělávací program se uskutečnil ve dvou blocích, pro 1. a pro 2. stupeň. Žáci a žákyně z prvního stupně se mohli těšit z filmových, pohádkových a muzikálových melodií a prakticky okamžitě byli vtaženi do programu tím, že se mohli aktivně k muzikantům připojit. Dychtivě přistoupili na hudební hádanky, tipovali jména pohádek, názvy písní, jména autorů. Vesměs všichni se stali součástí programu zpěvem známých písniček, například Statistika, Dělání, Malé kotě, Včelka Mája a mnoha dalších.
Žáci druhého stupně měli na programu divadlo SeMaFor a jeho, dnes už zlidovělých, písní autorů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Zjistili, kde se divadlo v Praze nachází, dozvěděli se, že Pramínkem vlasů vstoupili S & Š úplně poprvé na scénu svého divadla a také zjistili, jaká slavná jména se zapsala do plejády herců a zpěváků tvořících historii a odkaz tohoto fenoménu.
Písně Zčervená, Tereza, Pramínek vlasů nebo Černý nebožtík dozajista nejsou v playlistu každého sedmáka či deváťáka, ale o to důležitější je, tyto poklady nezanedbávat a učit děti, že staré neznamená vždy nudné. Fenomén Semaforu je třeba připomínat i dalším generacím. Velké finále nastalo společnou interpretací písně Krajina posedlá tmou, kterou si žáci a žákyně v rámci hudební výchovy nacvičili a společně s muzikanty zazpívali.
MgA. Barbora Brücklerová, učitelka HV