Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Halloween na Hovorčovické

Halloween na Hovorčovické

Kdo by v úterý 31. 10. navštívil naši školu, hned by poznal, že se nejedná o úplně běžný den. Již ráno se před školou začali shromažďovat malé i větší čarodějnice, duchové a různá monstra, po chodbách se pak proháněli upíři, zombie, čerti či jiné pohádkové postavy. Důvod byl prostý, celý den byl totiž věnován typicky americkému svátku Halloween, který začíná být čím dál tím populárnější i v České republice.
Během dopolední výuky si žáci v hodinách angličtiny popovídali o původu tohoto svátku a různých tradicích s ním spojených, zahráli si bingo či jiné hry a užili si pohoštění, které z větší části připravovali sami. O velké přestávce se pak všichni žáci i učitelé v kostýmech sešli na společné focení, při kterém byl problém se vůbec na jednu fotku vměstnat.
Odpoledne bylo posléze ve znamení halloweenské party, v rámci které žáci prvního stupně a přípravné třídy plnili různé pohybové, vědomostní a tvořivé aktivity, které si pro ně přichystaly učitelky anglického jazyka. Po příchodu obdrželi všichni žáci kartičku, na kterou sbírali razítka či podpisy za úspěšné absolvování daného úkolu. Stanovišť bylo celkem 12 pro mladší žáky a 16 pro ty starší, a ať už šlo o létání na koštěti, strašidelný běh, shazování zombie kuželek, labyrint, čarodějnické vybarvování, tanec s kostlivci, přiřazování obrázků, stavění domina, soutěž ve spellingu nebo vědomostní kvíz o Halloweenu, všichni dané úkoly zvládli. Na konci je pak čekala sladká odměna za jejich skvělé výkony a na závěr celé akce byly vyhlášeny nejlepší masky či kostýmy, které si také odnesly velmi pěkné ceny.
Celá akce se konala v atriu školy, kde se kromě žáků prvního stupně sešli i starší žáci 8. a 9. ročníků, kteří pomáhali s realizací všech aktivit, za což jim patří naše velké poděkování.
Jsme rádi, že si všichni dopolední, a hlavně odpolední program užili, a budeme se těšit zase za rok.
 
Simona Sárköziová
ZŠ Hovorčovická