Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Dětský den 1. stupně

Dětský den 1. stupně

I když je Den dětí běžně slaven 1. června, nám ve škole vyšla letos jeho oslava až na pondělí 3. června. V rámci celého dopoledne bylo pro děti 1. stupně na školním hřišti připraveno 10 úkolů, které společně se svou třídou, rozdělenou do 4 týmů, všichni plnili.
První z úkolů zvládly všechny třídy hravě. Děti si měly vymyslet názvy týmů a svůj pokřik, po hřišti nám tedy pobíhali Mimoni, Banány, Okurky nebo třeba Hvězdičky. Další úkoly měly za cíl vyzkoušet všestranný talent všech zúčastněných. U shazování lahví míčkem, chození po novinách, sbírání sirek jednou rukou do krabičky, přenášení „vajíčka“ na překážkové dráze a střílení branek na cíl to byla obratnost, při skákání v pytlích, přenášení vody či skládání víček zase všichni prokázali svou rychlost a vytrvalost a během přetahování zúročili svou důmyslnost a sílu. Své znalosti pak nakonec uplatnili u poznávání živočichů a počítání získaných bodů, s čímž jim pomáhaly i jejich paní učitelky, které následně ocenily všechny své svěřence za jejich nasazení a zapojení do plnění všech úkolů.
Co se týče přípravy disciplín, je třeba poděkovat všem žákům 9.A, kteří se stejně jako loni zhostili skvěle svého úkolu a pomohli s realizací celého sportovního dopoledne. Jsme rádi, že si děti oslavu svého dne užily a věříme, že je týmový duch a cit pro férovou hru jen tak neopustí.
 
Simona Sárköziová
třídní učitelka 9.A