Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Den s pozemním hokejem

Den s pozemním hokejem

Dne 20. 3. a 21. 3. 2024 proběhl v ZŠ Hovorčovická Den s pozemním hokejem. Akce probíhala v tělocvičně školy. Jednalo se o ukázkovou hodinu pro všechny třídy prvního stupně.
Trénink vedli dva zkušení trenéři. Nejprve žáky seznámili s daným sportem, ukázali a popsali sportovní náčiní, se kterým se hraje.  V krátkosti děti seznámili se základními pravidly. Poté se třída rozdělila na dvě skupiny. Jedna trénovala herní dovednosti s hokejkou a míčkem (obratnost, rychlost, orientaci). Druhá hrála zápas s upravenými hokejkami, které byly na konci opatřeny molitanem, aby byly bezpečné. Samozřejmě se skupiny v průběhu hodiny vystřídaly.
Žákům i žákyním se program moc líbil, aktivně se zapojili do tréninku a hráli s velkým nasazením jako opravdoví profesionálové.
PaedDr. Jana Houdová, třídní učitelka 3. A