Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Den nazeleno

Den nazeleno

Saint Patrick´s Day aneb Den svatého Patrika
Je to již milá předjarní tradice, že si ve škole v rámci anglického jazyka připomínáme jednu z tradic anglosaského světa, a to Den svatého Patrika.
Nejen v Irsku se tyto oslavy konají 17. března. My jsme si je v hodinách angličtiny připomněli dnes. Děti se oblékly do tradiční zelené barvy a spolu s učiteli si vyprávěli o legendě, která se k Patrikovi váže, o reáliích Irska a i o tom, jak světce oslavovali včera v různých částech světa – stále znovu je udivuje nazeleno obarvená řeka Hudson nebo zelení Leprikoni se svými hrnci zlata na konci duhy (a co teprve, když zjistí, že duha je vlastně kruh a nemá tedy konec…), či hadi, které dle legendy Patrik vyhnal z Irského ostrova.
Na závěr si děti vypracovaly tematické pracovní listy a kvízy a vše jsme zakončili společnou, do zelena laděnou fotkou.
Mgr. Lucie North, učitelka AJ