Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Akční Vyšehrad

Akční Vyšehrad

Dne 22. března 2024 se žáci a žákyně tříd 3.A a 3.B účastnili akce nazvané "Akční Vyšehrad". Akce byla plná zábavy, dobrodružství a nově nabitých vědomostí. Celkem 36 dětí bylo rozděleno do šesti týmů po šesti členech. Každý tým dostal za úkol odpovědět na co nejvíce otázek z oblasti historie, kultury a tradic spojených s Vyšehradem a okolím.
Během akce se děti dozvěděly zajímavé informace, jako například původ jména Táborské brány, důvod pro označení Leopoldovy brány jako "zbytečné" a původ tradice pečení svatomartinské husy. Nejvíce děti zaujala pověst o mazaném knězi a čertovi Zardanovi. Tato příběhová anekdota o historických postavách z Vyšehradu přinesla do akce prvky zábavy a napětí, které dodaly aktivitě další rozměr.
Děti si páteční den užily a načerpaly mnoho nových informací.
PaedDr. Jana Houdová, třídní učitelka 3. A