Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Adventní Norimberk

Adventní Norimberk

V pátek 8. prosince se zájemci z řad žáků 2. stupně vypravili na celodenní výlet do německého Norimberku. Po velmi brzkém ranním srazu jsme se vydali autobusem k německým hranicím a dále na předměstí Norimberku, kde jsme vystupovali u Zeppelinova pole, místa, kde se v období před 2. světovou válkou konaly sjezdy NSDAP. Naše dějepisná část výletu poté pokračovala do Muzea norimberských procesů. V rámci předem domluvené komentované prohlídky v angličtině jsme navštívili Soudní síň 600, kde probíhaly všechny procesy s válečnými zločinci. Po zhlédnutí filmu nám průvodci přiblížili osudy souzených, stejně tak jako úlohu soudního procesu v poválečných dějinách.
Po návštěvě Justičního paláce už byl čas na návštěvu historického centra Norimberku, kde jsme v rámci prohlídky viděli Císařský hrad, kde pobýval i Karel IV., kostely sv. Lorence a Sebalda, dům Albrechta Dürera, slavného německého umělce, a Weißgerbergasse, malebnou uličku s typickými norimberskými domy. Přešli jsme také Vězeňský most a dozvěděli se něco o historii vězeňství v Norimberku a prohlídku jsme zakončili na náměstí v centru, kde se v adventním období nacházejí i velmi populární vánoční trhy. Po náročném programu všichni uvítali rozchod na trzích, kde jsme měli možnost ochutnat skvělé norimberské klobásky či perníčky, které si většina žáků odvážela domů jako pozornost rodičům. Večer nás čekal již jen odjezd zpět do Prahy, kam jsme dorazili kolem desáté hodiny.
I přes nepřízeň počasí se výlet za historií i kulturou krásného Norimberku vydařil, a všichni žáci si výlet užili.
Bc. Simona Sárköziová