Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Adaptační kurz 6. tříd

Adaptační kurz 6. tříd

Ve dnech 2.–4. 10. se žáci šestých ročníků zúčastnili adaptačního kurzu v kempu Zátiší Hamr na Jezeře. Cílem kurzu bylo poznat vlastnosti jednotlivých žáků a také dynamiku tříd. Zároveň bylo důležité, aby utvořené kolektivy přijaly nové žáky a aby se třídy adaptovaly.
V pondělí ráno nás vyzvedl autobus u školy a za téměř letního počasí jsme vyrazili. Po příjezdu jsme se ubytovali v krásných chatičkách, zopakovali si pravidla slušného chování a fungování mimo školu. Pak jsme se již společně vydali na oběd. Po krátkém odpočinku následovaly první tzv. „ledolamky“, čili aktivity, které mají podpořit spolupráci mezi žáky. Volné chvíle trávily děti na hřišti, jelikož nám počasí opravdu přálo.
Úterý jsme začali vydatnou snídaní, po které nás čekaly sportovní aktivity (přehazovaná, basketball) v menších týmech, ale také aktivity podporující spolupráci a rozvoj vědomostí, například quiz, „rourovaná“ či „klávesnice“. K obědu jsme si dali skvělé špagety a následoval polední klid na chatkách. Odpoledne jsme ještě dohrávali sportovní soutěže a vrhli se na další tmelící aktivity v režii p. učitelek North a Tomkové. Poslední večer jsme trávili vymýšlením krátkých scének a po večeři následovalo vyhlášení nejlepších týmů jak ve sportovních, tak v ostatních aktivitách, a to jak v rámci jednotlivých tříd, tak napříč třídami.
Středeční ráno jsme trávili balením, úklidem chatek a poslední chvíle před odjezdem jsme se bavili přehlídkou scének ze známých pohádek. Hodně jsme se při tom nasmáli! Pak už bylo na čase vrátit se domů.
Unavení, ale spokojení jsme dojeli šťastně do Prahy a odvážíme si, i přes mírné zádrhely, krásné a úsměvné zážitky.
 
Mgr. Barbora Bejvlová