Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Abeceda peněz

Abeceda peněz

Během února se žáci druhých a čtvrtých tříd účastnili programu „Abeceda peněz“ od České spořitelny - banky, jež podporuje finanční gramotnost dětí. Filozofie programu spočívá v tom, že má smysl rozvíjet vše, díky čemu děti získají větší sebejistotu, budou se cítit silnější a dokážou se lépe rozhodovat. Program byl rozdělen do dvou vyučovacích hodin. První část se skládala z přednášky s lektorkou, která zodpověděla všechny otázky ohledně financí, které děti vznesly. Druhá část již probíhala bez lektora, žáci vyplňovali své pracovní listy s pomocí videa, která připravila Česká spořitelna pro tyto účely. Žáci si také mohli vyzkoušet hru na interaktivní tabuli, která ověřila jejich znalosti z oblasti finanční gramotnosti.
Bc. Anna Forejtová, třídní učitelka 4.B