Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » 9.B v Senátu

9.B v Senátu

22. května žáci 9.B navštívili prostory další ústavní instituce – Senátu PČR. Obrovský palácový komplex na Malé Straně nás překvapil už samotnými zahradami. S naší průvodkyní jsme prošli reprezentativní místností – oficiálním sálem, kde se konají společenské akce, prohlédli jsme si audienční síň pro návštěvy předsedy Senátu a mohli jsme obdivovat i další prostory.
Nejvíce nás samozřejmě zajímala jednací síň senátorů, která byla vybudována v bývalé jízdárně. Bohužel jsme museli zůstat na galerii, veřejnosti není sál přístupný z důvodu častých krádeží.
Paní průvodkyně nás seznámila stručně s historií budov, připomněla také postavu Albrechta z Valdštejna a jeho úlohu během třicetileté války.
Během celé prohlídky jsme obdivovali bohatou barokní výzdobu a rozsáhlost celého paláce. Oproti Poslanecké sněmovně však Senát návštěvníkům (k naší lítosti) neumožňuje vidět mnoho. Přístupno je veřejnosti pouze pár místnosti, v těch se často nenachází nic kromě nástěnných či stropních maleb, ojediněle zde nalezneme skromný inventář. I přesto jsme byli vděčni za možnost navštívit prostory naší zákonodárné instituce.
 
Mgr. Barbora Bejvlová, učitelka dějepisu