Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » 5.A na Karlštejně

5.A na Karlštejně

Blíží se letní prázdniny a s nimi i čas dovolených a výletů. Na výlet se v pátek 23. června vydala i 5.A, která měla za cíl hrad Karlštejn.
V ranních hodinách se celá třída vydala na nádraží, po krátkém hledání toho správného nástupiště nasedla na vlak. Zážitkem tak byla i krátká (asi čtyřicet minut trvající) jízda, která se neobešla bez typické svačinky v podobě řízku a chleba. Někteří však nezapomněli ani na sušenky, nebo si dokonce stihli i zahrát karty. Cesta nám rychle utekla a za chvíli už jsme z okna viděli cílovou stanici.
Následovala hodina „tělocviku“. Alespoň tak někteří výšlap k hradu nazvali. Po cestě si již většina dětí vyhlížela stánky s občerstvením a suvenýry a plánovala, kde všude se zastaví. Těsně před branami hradu jsme doplnili síly párkem v rohlíku. Již plní energie jsme vstoupili na Karlštejn.
Následovala prohlídka samotného hradu. Císařská residence nabídla dětem dobový nábytek, sochy, obrazy a také překrásný výhled na okolí. Mnozí neodolali a začali fotografovat expozici i panorama.
Po prohlídce následovala poklidná cesta dolů, kterou většině zpříjemňovaly „zdravé“ svačinky (např. trdelníky, zmrzliny a hranolky). S plnými bříšky jsme dojeli až na Hlavní nádraží.
Všem se výlet moc líbil.
 
PhDr. Kristýna Bejlková