Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » 5. a 6. třídy na ledě

5. a 6. třídy na ledě

Akce Tělocvik na ledě, která se koná za podpory MČ Prahy 8, se z naší školy zúčastnily páté a šesté ročníky. Bruslení probíhalo na kluzišti před Obchodním domem Krakov v Praze 8.
Před kluzištěm nás přivítali dva trenéři a organizátor, který zajišťoval půjčení bruslí a helem těm žákům, kteří neměli své vybavení.
Poté, co se děti oblékly do sportovního, vyjely na led spolu s trenéry. Trenéři se věnovali dětem celou hodinu. Postupně jim vysvětlovali bruslařské dovednosti a děti vše procvičovaly, aby došlo k zafixování těchto naučených dovedností na ledě. Nejprve děti začínaly s trénováním rovnováhy na bruslích a rozjezdem, k tomu mohly používat i určené pomůcky. Mírně pokročilí bruslaři zkoušeli bez dopomoci jízdu, brždění, zatáčení a manévrování v nepředvídatelných situacích.
Na bruslení se přišlo podívat i několik rodičů. Akce se velmi vydařila a všichni účastníci se těší na další tréninky.
Mgr. Jitka Třečková, třídní učitelka 5.A