Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Návštěva školních projekcí Jeden svět na školách

Návštěva školních projekcí Jeden svět na školách

V termínu 22. - 30. března 2023 se naši žáci 3. - 9. ročníků zúčastnili školních projekcí festivalu Jeden svět na školách. V rámci programu navštívily jednotlivé ročníky prvního a druhého stupně různá kina po Praze, kde se zúčastnily promítání třech krátkých filmů spojených s následnou debatou k daným tématům.
Pro letošní rok byl společným tématem pro mladší i starší žáky autismus a jeho vnímání společností. Mladší žáci pak  ještě zhlédli filmy k tématu kulturních rozdílů ve společnosti a střídavé péče, starší žáci měli zase možnost vidět snímky k tématu rovnosti, tolerance, respektu a recyklace. Jak u mladších, tak starších žáků byla debata velmi přínosná a rozpoutala diskuzi i zamyšlení nad jednotlivými tématy rezonujícími současnou společností.
 
Bc. Simona Sárköziová