Týden na Vysočině

Během školy v přírodě jsme toho stihli opravdu hodně. Posuďte sami.
V úterý 21. 4. jsme navštívili krajské město Jihlavu, podívali se do jeho historického podzemí a v ZOO se potěšili se zvířaty. Ve středu 22. 4. nás čekala výprava do historie. Nejdříve jsme si prohlédli středověký hrad Svojanov, seznámili se s okolnostmi pobytu husitů v jeho prostorách a zastříleli si z luku. Poté jsme se přemístili do Poličky, kde jsme samozřejmě neopomněli navštívit věž kostela sv. Jakuba. Po zdolání 192 schodů jsme mohli vidět světnici, ve které se narodil a žil asi 6 let hudební skladatel Bohuslav Martinů. Poté následovala procházka po městském opevnění. Nakonec na nás v Městském muzeu čekala expozice o historii města. Hodně se nám líbila interaktivní hravá výstava "Hoří!", ve které jsme se seznámili se světem záchranářů a hasičů. Čtvrtek 23. 4. byl vyhrazen sportovním hrám a večerní diskotéce. V pátek dopoledne už jsme vyrazili zpět do Prahy.
Škola v přírodě nám utekla rychle jako voda, prožili jsme na ní spoustu dobrodružství a načerpali nové zážitky a zkušenosti.
Za všechny účastníky PaedDr. Jana Houdová, třídní učitelka 5.A





























