Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Zájezd do Rakouska a Itálie

Zájezd do Rakouska a Itálie

Dne 16. 2. 2023 jsme s žáky naší školy odjeli na výlet do rakouského městečka Wattens. Krátce po půlnoci jsme se všichni setkali a vyrazili směr Rakousko. S několika zastávkami v České republice a Německu pokračovala naše cesta do srdce Tyrolska. V ranních hodinách jsme dorazili k naší první zastávce – Areálu Swarovski Kristallwelten. Od vstupní brány jsme došli až k vodopádu a samotnému muzeu. Dopoledne jsme strávili v areálu tohoto komplexu, který nám přinesl nezapomenutelné zážitky. Obdivovali jsme kostýmy ze známých hollywoodských filmů, procházeli se uvnitř křišťálu a hledali cestu z venkovního bludiště. Mezi žáky vzbudil největší ohlas zejména venkovní kolotoč. Po nákupu suvenýrů v místním obchodě jsme se odebrali zpět do autobusu.
Další zastávkou bylo hlavní město Tyrolska. Naše cesta do Innsbrucku byla doprovázena výhledem na zasněžené vrcholky Apl a sjezdovky, které byly naplněny turisty. Cestu nám lemovala také řeka Inn, která dělala dojem svou nebeskou modří a čistotou. Z parkoviště jsme se vydali na prohlídku městečka, během které jsme obdivovali krásu místních kostelů, divadel a malebných uliček. Někteří se dokonce snažili spočítat tašky na Zlaté stříšce, kterou nechal postavit Maxmilián I. v roce 1497. Při polední pauze se mnozí nechali zlákat místními specialitami. Odcházeli tedy s nakoupeným Wiener Schnitzelem a Brezelem (řízkem a preclíkem).
Již občerstveni jsme nasedli do autobusu. Cestu přes hranice lemovaly malebné vesničky a z dálky vykukovaly vrcholky Alp. Další zážitky na nás čekaly v Brixenu. Italské městečko nás přivítalo uličkami plnými konfet a fáborků, které zde odložili účastnící karnevalu. Okolo Wednesday, Spidermana a čarodějky jsme prošli až na náměstí. Hlavním bodem programu byl dům Karla Havlíčka Borovského, který se nacházel na samotném konci Brixenu. Na zpáteční cestě mnozí podlehli lákadlům ve formě pizzy a gelata (zmrzliny).
Čekala nás dlouhá cesta do Lignana Sabbiadora. Již za tmy jsme okolo moře dorazili do hotelu. Po nočním odpočinku na nás čekala dlouhá výprava a dobrodružné hledání jídelny. Po třech kilometrech jsme však slavili úspěch. Odměnou nám byly voňavé croissanty, křehké housky a sladký čaj.
V putování jsme pokračovali i nadále. Pan řidič nás přivezl až na břeh, kde nás probral svěží mořský vzduch. S očekáváním jsme se vstoupili na loď a krátili si čas fotografováním i předváděním ikonické scény z Titaniku. Za doprovodu vzdálené hudby jsme vkročili do italského Burana, které nás okouzlilo barevnými domky, dokonalými krajkami a klidnou atmosférou. Po nákupu muránského skla a pohlednic se nikdo z nás nemohl dočkat, až dorazíme do Benátek.
Okolo elegantních gondol jsme po nábřeží došli až do centra města. Po cestě jsme obdivovali skvosty italské architektury. Nikdo si nenechal ujít Most vzdechů, Dóžecí palác ani Baziliku svatého Marka. Náměstí Svatého Marka nám přineslo také první setkání s maskami, které byly na každém kroku. Přes úzké uličky jsme okolo masek a luxusních obchodů prokličkovali až k Ponte di Rialto, který nám odhalil výhled na Canal Grande. Posilněni povinným gelatem jsme strávili zbytek odpoledne ve společnosti převlečených Benátčanů a prošli se v mlze až k moři. Zde jsme se rozloučili s Benátkami a se spoustou vzpomínek odjeli zpátky domů.
 
PhDr. Kristýna Bejlková, Mgr. Pavel Laurich, MBA