Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Workshop na téma Lidská práva v Knihovně Václava Havla

Workshop na téma Lidská práva v Knihovně Václava Havla

Lidská práva neboli do vězení za písničku je název workshopu, kterého se v pondělí 17. dubna 2023 zúčastnili žáci 8.A, kteří tím zakončili tematický celek věnující se lidským právům a jejich porušování probíraný v rámci občanské výchovy. Workshop se konal v krásných prostorách Knihovny Václava Havla, s jehož osobností byl také značně spjat.
V úvodu workshopu žáci skrze hru Bingo prokázali, co o tomto tématu již ví, pokračovali poté prací ve skupinách mapující práva osob v letech 1948-1989 a příběhům ze života Václava Havla či osobností s ním spjatých a prezentací své práce. Workshop byl zakončen diskuzí a společnou aktivitou, která se věnovala současnému dění ve světě, při níž si žáci na příkladech reálných osob měli uvědomit, že ne všude na světě jsou lidská práva dodržována v takové míře jako v naší zemi a že je třeba si toho i s ohledem na naší nedávnou historii vážit.
 
Simona Sárköziová
třídní učitelka 8.A