Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » VÝLET DO ČECHOVY STODOLY

VÝLET DO ČECHOVY STODOLY

V adventním čase si žáci prvních a druhých ročníků udělali výlet do obce Borová na Příbramsku. Navštívili Čechovu stodolu a v ní expozici „Vánoční stodola“. Děti výstavou plnou obrazů a figurín provázel andílek, v pekle se setkali s dobrosrdečným čertem. Popovídaly si o životě v pekle a co dělat pro to, aby se do něj nedostaly. Dokonce si s ním zahrály karty. Když prošly nebeskou bránou, ocitly se v nebi. Prohlídka byla spojena s Mikulášskou nadílkou. Končila výstavkou staročeských Vánoc a betlémů s povídáním o vánočních tradicích a zvycích. Děti výklad zaujal, protože byl podán zábavnou a hravou formou přiměřenou věku.  Ve výtvarné dílně si děti vytvořily ozdobu, kterou si odnesly domů. V obchůdku si nakoupily drobné dárky. Celé dopoledne se vydařilo, děti byly spokojené a plné zážitků.
PaedDr. Jana Houdová