Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Venezuela – multikulturní vzdělávací program pro 2. stupeň ZŠ

Venezuela – multikulturní vzdělávací program pro 2. stupeň ZŠ

Ve čtvrtek 4. 5. se žáci osmých tříd zúčastnili multikulturního vzdělávacího programu – dvouhodinového pásma skládajícího se z přednášky a promítání snímků o Venezuele, hlavním měst Caracasu, životě místních obyvatel a přírodních krásách této jihoamerické země. Programem provázela lektorka pocházející z Venezuely, a i proto se žáci dozvěděli spousta zajímavostí či poutavých příběhů.
Přednáška vhodným způsobem doplňovalo zeměpisné učivo o regionu Jižní Ameriky a dostalo se i na spoustu místních zajímavostí a nečekaných témat. Málokdo například tušil, že v městském parku hlavního města Caracasu padají ze stromů lenochodi a že na jídelním lístku místních obyvatel se pravidelně objevují kapybary.
Konec programu byl věnován dotazům a jako zpětná vazba posloužily papírové kartičky se slovy, na kterých účastníci napsali, co je jako první napadne při slově Venezuela.
 
Mgr. Pavel Laurich, MBA