Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » The Alien Grammar Show

The Alien Grammar Show

V pátek 21. 6. dopoledne do naší školy zavítala divadelní společnost „The Bear Educational Theatre“ z REDUTY s představením „The Alien Grammar Show“. Děti již byly dopředu nachystané s otázkami pro návštěvníka z jiné planety a taktéž s různobarevnými obrázky mimozemšťanů všech možných podob. Nikdo totiž netušil, jak bude vlastně „ALIEN“ vypadat.
Hned v úvodu všechny okouzlil sympatický mladý mužíček roztomilou „mimozemštinou“, kterou s pomocí publika dokázal přepnout na angličtinu. Samozřejmě si děti získal hned na svou stranu, působil velmi bezbranně a mírumilovně.
Velmi akčně na všechny zapůsobila dvojice tajných intergalaktických agentů, kteří se snaží návštěvníka z cizí planety okamžitě zneškodnit. Obě konfliktní strany pak úzce spolupracují s publikem na dopadení a zároveň záchraně teď už našeho nového mimozemského kamaráda. Jeho slabina je špatné tvoření otázek v angličtině a děti mu pomáhají se správným řazením slov.                 
Nakonec vše dobře dopadne. Mimozemšťan se vrací na svoji planetu s novými kamarády z publika i z řad agentů.
Třešničkou na dortu je závěrečná talk-show dětí s mimozemšťanem, který velmi nápaditě odpovídá na všemožné všetečné otázky a vše probíhá přirozeně v anglickém jazyce.
 
Mgr. Petra Vávrová, Dagmar Tichá, učitelky angličtiny