Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní výlet 9. A a 9. B

Školní výlet 9. A a 9. B

V termínu od pondělí 30. května do čtvrtka 2. června 2022 se 43 deváťáků za doprovodu svých třídních učitelek Tomkové a North a paní učitelky Holubové vypravilo za dobrodružstvím do kempu Zátiší v Hamru na Jezeře na Liberecku.
Pondělní ráno slibovalo krásné počasí a „žlutý“ autobus nás bezpečně a včas dopravil na liberecké autobusové nádraží, kde přišly na řadu jak svačiny od maminek, tak parádní chuťovky z místního retro bistra. Jen co děti za doprovodu kytary dozpívaly své oblíbené písně, vydali jsme se dalším autobusovým spojem z Liberce směr Hamr na Jezeře. Statečné žákyně za pomoci svých galantních spolužáků s menšími zavazadly dopravily sebe i svá zavazadla bezpečně na místo konání výletu a všichni jsme se mohli pustit nejen do zabydlování v krásných dřevěných chatičkách, ale i do výborného oběda v místní restauraci.
Protože sluníčko hřálo a děti byly spokojené, proběhl první den ve znamení dobré nálady a dobrovolného sportovního zápolení na volejbalovém i fotbalovém hřišti. Unavenější sportovci nepohrdli ping-pongovým turnajem a ještě unavenější nesportovci se rádi zúčastnili karetních a jiných společenských her. Zapomenout nesmíme na krásná hřiště s lanovými prvky a odolnými obřími gumovými míči v bílém písku.
Po úžasné svíčkové místního Mistra kuchaře (ke které někteří zvládli zbaštit i devět knedlíků) nezbývalo než po poučení o slušném chování a večerním povídání popřát dětem dobrou noc  a těšit se na zítřek.
Druhý den nás po vydatném spánku vytáhlo z chatiček hřejivé slunce, a poté co se všichni účastnící výletu posílili při chutné snídani formou švédského stolu nabízenými párečky, míchanými vajíčky, koblížky, koláčky, chlebem s křupavou kůrkou a vypečenými bagetkami, šunkou, sýrem či jogurtem a cereáliemi, proběhlo rozdělení dětí do týmů a následoval veselý turnaj ve vybíjené. Děti se rvaly jako lvi a lvice, ale vše probíhalo za všeobecného veselí, smíchu a až do oběda se všichni výborně bavili.
Protože nejsme lenoši a milujeme výzvy, těšili jsme se na odpolední program ve znamení prvního pěšího výletu. Na ten se žáci rozdělili do dvou skupin podle svých sil a turistických zkušeností. První skupina absolvovala méně náročnou trasu (Chrástenské vodopády – Děvín – Hamerský rybník) a po příchodu do kempu se děti věnovaly společenským hrám a odpočinku. Druhá skupina se od Chrástenských vodopádů vydala ke Skalnímu divadlu, poté kolem bývalého uranového dolu ke zřícenině tvrze Děvín a zakončila trasu dlouhou cca 16,5 km u Hamerského rybníku.
Po zasloužené výborné večeři probíhaly sportovní aktivity a společenské hry.
Také třetí den výletu, středu 1. 6., lze nazvat sportovním a turistickým. Po dopoledním turnaji ve fotbale a skvělém obědě se žáci vypravili na cestu s cílem vodní nádrž Stráž pod Ralskem. První skupina se po lesní procházce vydala do Stráže autobusem a zde proběhla prohlídka městečka, nákup zmrzliny a poté se děti vrátily autobusem zpět do kempu Zatiší. Druhá skupina se vydala na turisticky náročnější trasu o délce cca 12,5 km. Lesní cesta nás zavedla k vyschlému Černému rybníku, kde se kdysi těžila rašelina, poté se ti zdatnější vydali na skalnatý Jelení vrch a kolem vodní nádrže Stráž pod Ralskem se všichni dostali do městečka, odkud po pauze na zmrzlinu vyrazili autobusem zpět do kempu Zátiší s příjezdem přesně v době večeře.
Po zaslouženém odpočinku se program posledního večera nesl ve znamení táboráku, opékání špekáčků a společného zpěvu u kytary.
Poslední den pobytu, ve čtvrtek 2. 6. 2022, se účastníci výletu po snídani věnovali úklidu areálu a balení zavazadel. Poté proběhlo vyhlášení  umístění jednotlivců i týmů při sportovních a jiných aktivitách pořádaných vyučujícími během celého pobytu. Všechny děti obdržely nádherné (a chutné) perníkové medaile a drobné ceny a vyfotografovaly se na památku na pobyt v kempu.
Po posledním obědě v podobě mňam řízku v neomezeném množství jsme navštívili místní vzdělávací výstavu – expozici Mikrokosmos s nadživotními vědeckými rekonstrukcemi živočichů milimetrových vzrůstů nebo viditelných jen pod mikroskopem zpracovanou formou realistických soch v několikanásobném zvětšení. Poté už následovala jen poslední kontrola zavazadel a loučení s kempem.
Odjezd proběhl plánovaně a bez problémů. Spojem ČSAD Liberec přijela skupina na liberecké nádraží a odtud pak dalším spojem domů .. do Prahy …. do svých postýlek, ve kterých sice někteří zůstali následující den po něco déle, ale i tak … stálo to za to!
Máme na co vzpomínat!
Nevěříte? Podívejte se tedy na naši fotodokumentaci.