Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní výlet 7. ročníků

Školní výlet 7. ročníků

Ve dnech 9. 5. – 12. 5. se třídy 7. A a 7. B zúčastnily školního výletu do Janských Lázní.
Naše putování započalo výletem do hospitálu Kuks, který prošel nedávno rekonstrukcí, tudíž nás již z dálky vítala krásně opravená budova. Během prohlídky zaměřené na historii lékáren jsme se seznámili nejen s vývojem lékárnictví od baroka do 20. století, ale měli jsme možnost zhlédnout také zajímavé soubory léčiv, z nichž nejvíce nás zaujala původem živočišná léčiva, která se v historii používala, jako například švábi, stonožky, či dokonce mumie. Někteří z žáků si dokonce vyzkoušeli roli lékárníka a rozmělňovali léčiva v třence či vyráběli tablety.
Jelikož nám přálo počasí, rozhodli jsme se po prohlídce absolvovat pěší výlet do asi 4 km vzdáleného Braunova Betléma, který představuje špičku barokního evropského sochařství.
Příjemně unavené nás pak pan řidič odvezl do našeho ubytování. Zde jsme se zabydleli a po večeři si šli zahrát na místní hřiště míčové hry.
Další den byl vyhrazen pro pěší turistiku. Rozdělili jsme se do tří skupin. Ti nejzdatnější se vypravili na nejdelší a nejnáročnější trasu. Vystoupali na Černou horu a dále pokračovali na Černohorské rašeliniště, hrádek Aichelburg a skalní útvar Modré kameny.
Druhá skupina se rovněž vydala na Černou horu, odtud však pokračovala do Pece pod Sněžkou. Třetí, nejméně náročná trasa, vedla do blízké Svobody nad Úpou a Janských Lázní.
Večer jsme se všichni opět sešli na ubytování a večer si zpříjemnili u táboráku. Opékali jsme špekáčky i marshmallow a náš zpěv doprovázela hra na kytaru i ukulele.
Ve čtvrtek jsme zavítali do Ratibořic. Zde jsme navštívili zámek i nedaleké Babiččino údolí a mohli si tak na vlastní oči prohlédnout místa, o kterých jsme četli na hodinách literatury. Nejvíce nás zaujal Viktorčin splav, kterému mnozí neodolali a šli se osvěžit do řeky Úpy.
Příjemně strávený den jsme završili večerní diskotékou.
Z výletu jsme se vrátili spokojeni a plni nových zážitků.
 
Mgr. Lucie Winterová