Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní výlet 7. A

Školní výlet 7. A

Poslední červnový pátek se dočkali i žáci 7.A a vypravili se společně s jejich třídní učitelkou S. Sárköziovou a paní asistentkou A. Léblovou na čtyřdenní školní výlet do Janova nad Nisou.
Ačkoliv náš odjezd doprovázelo velmi deštivé počasí, které jsme s sebou přivezli i do Jizerských hor, mimo pátečního dne nám počasí více než přálo. První večer jsme proto trávili na chatě Milada, kterou jsme měli celou pro sebe, a věnovali se Seznamce, díky které se všichni rozdělili do 4 týmů, které proti sobě soupeřily po celou dobu pobytu. Prvním úkolem bylo vytvoření erbu svého týmu a představení se, po zbytek času se hrály různé hry. Ostatní dny se nesly vyloženě ve sportovním duchu. První dopoledne všechny čekaly různé pohybové hry, odpoledne bylo ve znamení týmového souboje o vlajky. Ve zbylém čase se hrála přehazovaná či volejbal, večer jsme pak strávili u ohně s kytarou nebo u různých sportovních aktivit. Další dopoledne nás čekala návštěva lanového centra jen pár metrů od naší chaty, kterou si všichni užili. Odpoledne mělo proběhnout pouštění “draků”, ale kvůli naprostému bezvětří i na Severáku si to mohlo zkusit jen pár jedinců, ostatní se alespoň podívali na Slovanku. Večer jsme opět strávili u ohně, zakončen byl ale až půlnoční bojovkou, cíle dosáhli s větším či menším křikem ale všichni. Poslední den opět nechyběly sportovní aktivity. Dopoledne jsme všichni strávili v lese, kde proběhla skoro tříhodinová hra, která prověřovala nejen vytrvalost, ale hlavně vědomosti, logiku a týmového ducha, odpoledne, kdy bylo i na horách nesnesitelné horko, si děti  místo výšlapu na Královku odhlasovaly opětovnou návštěvu lanového centra a různé sportovní aktivity zakončené vodní bitvou. Hned na to jsme se vydali k ohni, kde nás místo večeře čekala grilovačka, ke které nám paní kuchařky udělaly i hranolky. Nechyběl ani táborák a badminton se stolním tenisem jako v předchozích dnech, večer však završilo vyhodnocení hry a hlavně diskotéka, při které nikdo chvíli neposeděl. I když byl následující budíček dost náročný, všichni si poslední večer i celý výlet užili, o čemž svědčí i některé z následující zpráv od žáků. Těšíme se, že do Janova vyrazíme za rok znovu.
“Na škole v přírodě se mi hodně líbilo, pořád jsme něco dělali a pořád se smáli. Kluci občas zatančili a holky něco zahrály na kytaru, na všechny dny jsme měli něco naplánovaného, abychom se nenudili. Moc děkujeme paní učitelko…”
“Moc se mi to líbilo, jídlo bylo skvělé, nálada ještě lepší. Nejvíce ze všech akcí se mi líbil lanový park, kde jsme si užili spoustu zábavy. Bylo to úžasné, kdyby byla znovu, určitě pojedu.”
“Škola v přírodě se mi líbila. Bavilo mě lanové centrum a hry, které jsme hráli.  Jídlo bylo také dobré.”
“Bylo to fajn, týmy byly postaveny suprově, tak, aby se lidi, kteří se moc nebaví, trošku poznali. Jídlo moc dobré, program suprový a majitel hrozně moc hodný, milý a sympatický. Moc jsem si to užila. A děkuji paní učitelce a celkově naší třídě, že se to mohlo uskutečnit a že jsme si to mohli užít.”
“Školu v přírodě jsem si moc užila. Moc mě bavil program, který jsme měli, lanový park, diskotéka, táborák a spousta dalších. Pokoje byly moc hezké a celkově to byl skvělý zážitek!”