Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Školní poznávací zájezd do severní Anglie

Školní poznávací zájezd do severní Anglie

Milí žáci, vážení rodiče,
navazujeme na tradici s předchozích let a i v tomto školním roce Vám chceme nabídnout možnost školního poznávacího zájezdu do Velké Británie.
Pro tentokrát se posuneme ze Skotska o malinko níž, ale zase ne o tolik.
Naše cesta, která započne 17. června 2023 nás zavede do severního Yorkshiru. Kromě města, které dalo celé oblasti jméno, starobylého Yorku navštívíme i další zajímavá místa, jako je přístavní město Whitby, jež proslavil nejen mořeplavec James Cook, ale zdejší kostel St Mary´s Church, který inspiroval Brama Stokera k napsání slavného Draculy. Kromě půvabných domů, monumentálních útesů a výborných „fish and chips“ má i dlouhé písečné pláže, avšak voda v Severním moři nebude na koupání. To nám ale nezabrání si naplno užít přímořskou atmosféru se vším, co k tomu patří.
Dalším zajímavými místy budou město Ripon, pyšnící se jednou z nejstarších katedrál v zemi a malebná vesnice Hutton-le-Hole, která je branou do Yorkshire moors neboli vřesovišť, která jsou, stejně jako Yorkshire Dales – údolí, plná divoké a barevné přírody, jež vyzývá k procházkám a objevování výjimečných výhledů do krajiny.
U Riponu také navštívíme Fountains Abbey, rozbořené opatství, jehož zkázu má na svědomí náboženské řádění okolo Jindřicha VIII., zasazeného do vodních zahrad Studley Royal a blízké údolí Malhamdale s jeskyní a vodopády.
Milovníci Harryho Pottera si přijdou na své během návštěvy železniční stanice Goathland, kde je nástupiště 9 ¾ a všichni si užijí vyváženou kombinaci historie, památek, přírody a hlavně spoustu neopakovatelných zážitků.
 
Pokud se budete chtít zúčastnit a být součástí našich cest po tomto kouzelném severoanglickém hrabství, vyplňte přihlášku a přineste ji paní učitelce Dagmar Tiché nebo Lucii North.
 
Zájezd se koná 17. - 23. 6. 2023. Od školy pojedeme autobusem do Rotterdamu a dále pak do Hullu a trajektem, na němž budeme i spát. Ve Velké Británii bude ubytování v prověřených hostelech, kde budou zajištěné lůžkoviny a polopenze.  Zájezd je ve spolupráci s CK ROYAL. Informace o cestě, pojištění, navštívených místech a ceně je v letáku, která je přiložen. Zde je i formulář závazné přihlášky. Přihlášky prosíme do pátku 4. 11. 2022.
V případě dotazů se obracejte na paní učitelku North.