Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Projektový den: "Sametové vzpomínání"

Projektový den: "Sametové vzpomínání"

Pátek 15. 11. 2019 proběhl ve třídách 7. – 9. ročníku netradičně. Zahájen byl rozhlasovou relací, ve které zazpívali naši šikovní zpěváci Hutkovu píseň Náměšť, a na povedené vystoupení navázali žáci 7. A připomenutím okolností, za kterých se vyvíjela nejen hudba, ale i celá kultura před Listopadem 1989. V jednotlivých třídách pak následovaly aktivity, při kterých se děti dozvěděly formou prezentací, dobových ukázek a vyprávění pedagogů o důležitých historických událostech, které vedly k Sametové revoluci. Nezapomněli jsme na 17. listopad 1939, poválečný vývoj, 50. léta, ani na Pražské jaro, normalizaci, cenzuru... ano tak složitá byla cesta ke svobodě. Děti reagovaly skvěle, diskutovaly a zajímaly se o dějiny všedního dne, o život obyčejných lidí. V závěru dne pak ve skupinách vypracovaly plakáty s kolážemi na téma života před Listopadem 89 a po něm. Ty nyní zdobí školní chodby a připomínají nám všem, že svoboda není samozřejmá, není zadarmo a musíme si jí vážit.