Základní škola, Praha 8, Hovorčovická 11

Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Projekt Zima

Projekt Zima

Blíží se zima a je třeba pomáhat! Děti si již nyní s paní učitelkami a paní vychovatelkami připravují krmení pro ptáčky a zvířátka z blízkého Čimického háje. Cílem je motivovat děti nenásilně k přijetí zásad péče o životní prostředí.
Součástí zimy jsou samozřejmě i nejkrásnější svátky v roce. Na ZŠ Hovorčovická se děti na Vánoce pilně připravovaly – nejmenší děti (z přípravné třídy a prvních ročníků) si s paní učitelkami vyprávěly o zimě a o tom, jaké svátky nás čekají, a své poznatky zpracovaly v rámci společného projektu.
Prvňáčci navíc se svými paní učitelkami navštívili také vánoční Čechovu stodolu, kde si v doprovodu anděla prohlédli peklo a pekelnou školu, nebeskou branou pak prošli do nebe.
Děti jsou vedeny i k myšlence, že na vánočním čase je nejhezčí možnost obdarovat také někoho dalšího. Proto společně s dalšími spolužáky chystají vystoupení a dárečky pro adventní setkání s rodiči na 10. prosince. Jako každým rokem potěší svým vystoupením i obyvatele domova pro seniory v Mirovické ulici.
Paní vychovatelky ze školní družiny také společně s dětmi připravily množství drobných dárečků na vánoční trhy v OC Krakov.

Základní škola, Praha 8, Hovorčovická 11

hospodarka@zshovorcovicka.cz