Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Podruhé v Čechově stodole

Podruhé v Čechově stodole

Celodenní výlet 1.B a 2.A do Bukové u Příbrami se konal 11.června. 
Místo, které už známe s vánočními tradicemi, nám tentokrát ukázalo staré pověsti české. Jmenuje se Čechova stodola právem, neboť jsme se díky velkým obrazům dostali do historie praotce Čecha. Děti poznaly Krokovy dcery, Horymíra a Šemíka, Vyšehrad i Šárku.
V průběhu týdnů před odjezdem jsme se připravili a pověsti jsme si četli v dětské verzi a nyní jsme je pozorovali namalované. 
V dílničce si naši výtvarníci vyrobili dřevěného praotce Čecha nebo Šemíka jako dárky pro rodiče. Po vzdělávací části nám pořádně vyhládlo a k obědu byly řízečky s bramborem a zelenina. Musím zdůraznit, že děti pěkně jedly a jídlo nikdo nevrátil. Za odměnu byla po obědě zmrzlina. Nechyběl ani prostor pro nákup suvenýrů pro své blízké. Největší úspěch však sklidil sokolník, který nám představil 5 dravců. Velmi zajímavě o nich vyprávěl a předvedl nám lety za kořistí. Zapojil všechny děti a dravci je podlétali. Dozvěděli jsme se hodně nového i o životě zvířat.  V závěru jsme využili zahradu na míčové hry, plnění různých úkolů i na relaxaci.
Program celodenního výletu byl pestrý a nabitý, čas nám všem rychle utekl. Myslím, že na tento den plný zážitků budeme dlouho vzpomínat. 
Mgr. Olga Škrábková, třídní učitelka 2. A