Úvodní strana » Aktuality » Novinky » Organizace k nástupu žáků 1. stupně od 25. 5.

Organizace k nástupu žáků 1. stupně od 25. 5.

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás informovat s organizací nástupu žáků 1. stupně od 25. 5. 2020.
Třídní učitelé Vás v následujícím dni seznámí zejména s:
  • rozdělením žáků do skupin (týká se zejména 2.A, 3. A a 5. A)
  • časy příchodů a odchodů
  • rozvrhem hodin
  • organizačními pokyny
Základní informace:
  • V rozvrzích hodin je mj. stanoven příchod žáků ke škole, prosíme, aby byl všemi žáky dodržován s ohledem na náročnou organizaci. Žáci dané skupiny budou v tento čas vyzvednuti před školou pověřeným pedagogem a odvedeni přes šatnu do třídy.
  • Žáci při nástupu do školy odevzdají pedagogickému pracovníkovi čestné prohlášení s datem podpisu 25. 5. 2020 a originál závazné přihlášky. Bez čestného prohlášení nelze žáka pustit do školy.
  • Ochrana rizikových skupin žáků a rizikových rodinných příslušníků žáků sdílejících s nimi společnou domácnost bude zajištěná pokračováním distanční výuky z domu.
  • Složení skupin je neměnné, vzájemný kontakt skupin bude omezený, a to i při odpoledních činnostech.
  • Pro žáky 4. a 5. ročníků bude zajištěna pouze dopolední výuka dle rozvrhu. Pro žáky 1. - 3. r. budeme zabezpečovat i odpolední program.
  • Vyučovat se budou zejména hlavní předměty, tělesná výchova je zakázána.
  • Stravování ve školní jídelně bude zajištěno, žáci se budou stravovat ve skupinách tak, aby byla dodržena hygienická opatření.
  • V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivitách ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách školy budou roušky povinné.
  • Upozorňujeme, že stanovené časy příchodů a odchodů jsou závazné po celou dobu docházky do školní skupiny.
  • Systém internetového objednávání obědů je dočasně zrušen. Strávníci ke stravování jsou přihlášeni dle závazných přihlášek. Odhlášky a přihlášky lze provést do 7 h ráno na daný den a to pouze SMS na tel. č. 732 719 543 nebo emailem na jidelna@zshovorcovicka.cz.

Děkujeme Vám za pochopení a za spolupráci.

V Praze dne 18. 5. 2020

Mgr. Tomáš Táborský