Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Moderní gymnastika - exhibice

Moderní gymnastika - exhibice

Dne 16. 6. 2022 se uskutečnilo na ZŠ Hovorčovické exhibiční vystoupení moderních gymnastek z oddílu ZŠ Hovorčovická. Dopoledne se konalo vystoupení pro žáky z 1. stupně a odpoledne pro rodiče gymnastek a přátel školy. Exhibice se účastnily gymnastky všech věkových kategorií, které se představily v sestavách bez náčiní a s náčiním typickým pro moderní gymnastiku (švihadlo, obruč, míč, kužel a stuha). Snaha a výkony dívek byly oceněny potleskem a pozitivními ohlasy na jejich vystoupení. Děvčata se od září nepřetržitě připravovala nejen na tuto exhibici, ale některá se zúčastnila i závodů. Posledním závodem byl čarodějnický pohár pořádaný klubem TJ Sokol Královské Vinohrady, odkud si děvčata odvezla i několik cenných kovů. V 0. kategorii se nejmladší gymnastka Andrea Divišová vyšplhala na nejvyšší stupínek a brala zlatou medaili.  V další kategorii se předvedla Ema Gurajová, která skončila na 3. místě. Z odpolední části si odvezli medaile další dvě gymnastky. Tereza Burešová ve své kategorii brala zlatou medaili a Natálie Nekolová, která měla premiéru v V. kategorii, se umístila na krásném 3. místě.