Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Mezikulturní dialog na ZŠ Hovorčovická

Mezikulturní dialog na ZŠ Hovorčovická

Co se mi líbí v Česku? Na tuto otázku se rozhodli odpovědět žáci ze třídy 1. B, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže pro děti cizinců pořádané Organizací pro pomoc uprchlíkům. Pod vedením své paní učitelky, Mgr. Věry Huliciusové, s nadšením vyrobili úžasná dílka.
          David Lysyy vytvořil krajinu, protože jeho oblíbenou činností u nás v Čechách jsou procházky do přírody. Svým výtvorem i použitou technikou – malováním barevným pískem – zaujal porotu natolik, že získal krásné 2. místo v kategorii mladších žáků, určené pro děti z 1. – 5. ročníků.
Davidova spolužačka Sofia Mária Hrabčáková namalovala barevným pískem Karlův most. Důvod je jasný. Naše šikovná žačka miluje památky.
Oba naši úspěšní malíři se zúčastnili předávání cen výhercům i účastníkům soutěže a až to epidemiologická situace dovolí, budou  jejich milá díla k vidění na výstavě v prostorách Organizace pro pomoc uprchlíkům v Kovářské ulici v Praze 9.
Děkujeme dětem za zapojení do soutěže, za reprezentaci naší školy a přejeme, ať se jim ve škole i v Česku líbí nejen příroda a historické památky.